• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/%C3%87%C4%B1nar-English/273394669376022?sk=about&section=work
 

 

Genel İngilizce Programı

Genel İngilizce Programın Amacı :

 
Genel İngilizce Programı öğrenciye İngilizce dil becerilerini kazandırmak ve bu becerilerin günlük yaşamda kullanılmasını sağlamak amacıyla  yabancı dil eğitimi için Avrupa Konseyi tarafından tavsiye edilmiş CEFR (Common European Framework of Reference) standartlarında hazırlanmış bir programdır. Öğrencinin hangi seviyeden başlayacağı Euro Pass standartlarında hazırlanmış, tarafımızca yapılacak seviye tespit sınavıyla belirlenmektedir. Akademisyen kadrosu, İngiliz dili eğitimi  alanında uzman ve tecrübeli olup Amerika'da eğitim görmüş öğretim görevlilerinden oluşmaktadır. Genel İngilizce Programı; dil altyapısı, sözcük dağarcığı oluşumunun yanı sıra dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinin eş zamanlı geliştirilmesini hedefler. 


Programın İçeriği:

Avrupa Dil Portfolyosı’na ( CEF ) uygun olarak geliştirilen eğitim programı toplam 6 kurdan oluşmaktadır. Her kur sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılar Avrupa Dil Pasaportu standartlarına uygun başarı sertifikası almaya ve bir üst kura geçmeye hak kazanırlar.




Avrupa Dil Portfolyo Standartlarına göre kurlar aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. 

 CEFR Standart genel ingilizce
A1 Seviyesi : 
Konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını basit cümleler kurarak  tanıtabilir; bu bağlamda nerede oturduğu , mesleğinin ne olduğunu vb. kişisel bilgileri sormak suretiyle  iletişim kurabilir. Somut gereksinimlerini karşılayabilmek adına bilinen günlük ifadeleri ve çok temel deyimleri anlayabilir ve kullanabilir.

 

A2 Seviyesi : Basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimlerini karşılayabilir. Bildiği alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.

B1 Seviyesi :Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz
edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda basit, ancak bilgilendirici söylemler ile kendini ifade edebilir. Seyahatlerde dilin konuşulduğu  konulara ilişkin yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir  

B2 Seviyesi :Farklı konularda ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını fark edebilir.yansıtabilir. karmaşık metinleri anlayabilir, bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları  çok zorlanmadan belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut kavramlara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.

Genel İngilizce


C1 Seviyesi :Karmaşık konularda bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve ka


C2 Seviyesi : Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Seviye Tespit Sınavı: Kurs başlamadan önce uygulanır ve katılımcılar seviyelerine göre sınıflara ayrılır.





 genel ingilizce


Lütfen Bilgi İsteyin