• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/%C3%87%C4%B1nar-English/273394669376022?sk=about&section=work
 

 

İlköğretim Öğrenci Programı


İLKÖĞRETİM PROGRAMLARI

Çınar English Yabancı Dil Okulunda; İlkokul öğrencilerine yönelik, İlköğretim İngilizce Hazırlık Programı bulunmaktadır. Dünyanın bir çok ülkesinde çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, çocukların dil öğreniminde yetişkinlere oranla daha avantajlı oldukları ve öğrenme motivasyonları yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla dil öğrenimini yetişkinlerden çok daha çabuk, kolay ve “doğal” bir şekilde  gerçekleştirmektedirler.

Bir çok inanışa göre erken yaş, ikinci dil öğrenimi için bir fırsat penceresidir. Bu yaşta atılan yabancı dil tohumlarının ileriki yaşlarda çok güzel filizlendiğini, yapılan uygulamalardan biliyoruz.

Eğitimler pedagojik formasyon almış uzman eğitmenler tarafından verilmekte ve İlköğretim müfredatı ile uyumlu, çağdaş ve zengin içerikli eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

Programın Amacı

Amacımız çocuklarımıza yabancı dili sevdirmek. Program, öğrencilerde dil öğrenimine karşı ilgi uyandıracak ve sevmelerini sağlayacak temel ilkelere uygun hazırlanmıştır.  Çocukların okuma ve yazma gibi akademik becerileri kazanmaya başladığı 8 yaş itibariyle başlayan programımız; İlköğretim birinci aşama sonuna kadar ki tüm çocukların yaş , düzey ve dilsel becerilerine uygun yabancı dil içeriğine sahiptir.

İlköğretimde ilk yılı Türkçe öğrenim süreci olarak görüyoruz. Dolayısıyla İngilizce öğrenimine ilköğretim 2. sınıfta başlıyoruz ve dil hedeflerimizi ilköğretim 8.sınıfa dek sürece yayıyoruz.

3.sınıfta amacımız İngilizceyi sevdirmek. Bu nedenle programımız çocukların dünyalarına yönelik; İngilizce bilmece, bulmaca, şarkı ve oyunlarla çocuklarımızın eğlenirken öğrenmelerini sağlamak.

Çocuklarımızı bir çemberin merkezinde düşünüyoruz. Önce doğal ortamlarındaki nesnelerin, sonra kavramların İngilizce karşılıklarını  öğreniyorlar. Daha sonra cümle kurmaya başlayarak kendilerini ifade ediyorlar. Akabinde soru sormaya, İngilizce sorulara cevap vermeye başlıyorlar. Bu şekilde bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta, kolaydan zora giden bir dil öğrenim sürecini yaşıyorlar.

Programlarımız okul programlarına paralel olduğu için okulda başarı kaçınılmaz oluyor. Aynı zamanda program bitiminde öğrencilerimiz çok rahat İngilizce okuyabiliyorlar ve okuduklarını anlar hale geliyorlar. Yapı (Gramer) ile bir sorunları kalmıyor. Genel sözcük dağarcığı oluşumu tamamlanmış oluyor. İngilizce mektup, anı, hikaye, yorum hatta CV bile yazar hale geliyorlar. Basit yada bileşik cümle kurarak konuşabiliyorlar. Yazılı yanıt verebilmenin yanı sıra, İngilizce duyduklarını anlayıp rahatlıkla sözel yanıt verebilir hale geliyorlar.

İngilizce oyun oynama, bulmaca çözme, şarkı söyleme, drama yapma, hikaye anlatma, interneti egzersiz aracı olarak kullanma, resim ve posterlerden yararlanma, proje yapma, yaptığı projeyi İngilizce konuşarak sunma gibi temel aktiviteler, çocukların yabancı dili sevmesini sağlar ve dil gelişimini hızlandırır.

 


Lütfen Bilgi İsteyin