• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/%C3%87%C4%B1nar-English/273394669376022?sk=about&section=work
 

 

YDS Hazırlık Programı

YDS Sınavı Nedir?

      Yabancı Dil Sınavı; İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümlerde lisans öğrenimi almak isteyenlerin başarılı olması gereken bir sınavdır. 2013 yılı itibariyle ÜDS ve KPDS sınavlarının kaldırılması nedeniyle akademik çalışma (yüksek lisans,doktora vb.) yapmak isteyenler de bu sınavdan gerekli notu almak durumundadır. Bu yılın ilk sınavı 7 Nisan 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınav; dil düzeyi, ölçtüğü dil becerileri ve soru türleri bakımından KPDS'ye çok benzer.

       Sınav genel anlamda; dilbilgisi, genel sözcük dağarcığı, okuduğunu anlama ve çeviri kriterlerinde kursiyerlerin bilgi birikimlerini ölçer.

OKULUMUZ YDS PROGRAMI İÇERİĞİ

       Program B1 dil düzeyinde başlar. Birinci aşama İngiliz dili altyapısı revizyonudur. Genel anlamda seviye eşitlendikten sonra, uluslararası geçerliliği olan FCE, ASSESSMENT, COPE ve FUNCTIONAL testleri aracılığıyla kursiyerler B2 dil düzeyine taşınıp üst düzey terminoloji kazanmış olurlar. Üçüncü aşama akademik sözcük dağarcığı oluşumu ve akademik metin okuma incelemedir. Mini YDS testlerinden oluşan dördüncü aşama, test tekniği edinimine ivme kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda kursiyerleri bir sonraki aşamaya hazırlar. Beşinci ve son aşamada kursiyerler önceki yılların birebir YDS testleri analizi ile hem test tekniklerini geliştirip hem de sınava en iyi şekilde hazırlanırlar.

NEDEN ÇINAR ENGLISH ?

       Dil puanı ile öğrenci alan yükseköğrenim programlarına girmek isteyen öğrencilerimiz Çınar English'de doğru yönlendirmeler ve danışmanlıkla hedefine ulaşıyor. Çınar English YDS Programları, YDS konusunda deneyimli 25 yıllık deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. YDS Programları kişiye özel olarak hazırlanabildiği gibi, dersler 15 kişilik sınıflarda da yapılabiliyor.

YDS Programındaki öğrencilerimizin performansları atanan danışmanlar tarafından düzenli olarak takip edilmekte, gerekli yönlendirmeler yapılıp rehberlik hizmetleri zamanında verilmektedir. Herhangi bir nedenle bazı dersleri kaçıran öğrencilerimizin durumları takip edilmekte ve öğrencimizin ihtiyaç duyduğu tamamlama eğitimleri organize edilerek eksiklikler telafi edilmekte, performanslarında değişiklikler yaşayan öğrencilerimizin eğitim programlarında kişiye özel düzenlemeler yapılabilmektedir.

 

YDS 1 (B1 + B2 ) PROGRAMININ GÜN VE SAATLERİ

Başlama TarihiBitiş TarihiToplam Süre   Ders      Günleri      Ders     Saatleri Toplam DersProgramın DurumuKalan Kontenjan
-

YDS 2 ( B2 + C1) PROGRAMININ GÜN VE SAATLERİ 

Başlama TarihiBitiş TarihiToplam Süre   Ders      Günleri      Ders     Saatleri Toplam DersProgramın Durumu

Kalan

Kontenjan

 

YDS 3 ( C1) PROGRAMININ GÜN VE SAATLERİ 

Başlama TarihiBitiş TarihiToplam Süre   Ders      Günleri      Ders     Saatleri Toplam DersProgramın Durumu

Kalan

Kontenjan

 

YDS 1  ( B1 Rev + B2 + C1 + C2) PROGRAMININ GÜN VE SAATLERİ 

Başlama TarihiBitiş TarihiToplam Süre   Ders      Günleri      Ders     Saatleri Toplam DersProgramın Durumu

Kalan

Kontenjan

 

Lütfen Bilgi İsteyin