• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/%C3%87%C4%B1nar-English/273394669376022?sk=about&section=work
 

 

LYS - 5 Kursları

YGS - LYS 5

LYS-5  ( Lisans Yerleştirme Sınavı -5 Yabancı Dil  ) ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerin seçilmesi ve yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. LYS-5  (  Lisans Yerleştirme Sınavı -5 Yabancı Dil  ) her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde 81  il merkezi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin ‘de Lefkoşa'da yapılır. 

Sınavda; Kelime bilgisi okuduğunu anlama, çeviri, cümle tamamlama, diyalog tamamlama, vs. 16 çeşit testten oluşan 80 soru vardır ve toplam 120 dk. sürmektedir. 

Eğitim ;  LYS-5   konusunda uzman Çınar English eğitim kadrosu tarafından verilmekte olup, geçmişten günümüze YDS tecrübesi ile hazırlanan, sınav mantığı nın en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli, geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılmaktadır. Tüm eğitim materyalleri öğrencilere ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir.Çınar English İzmir'de LYS-5 ve YGS kursları arasında yalnızca üniversitelerin İngilizce bölümlerine hazırlanan öğrencilere eğitim vermesi bakımından farklıdır. Öğrencilerimizin ihtiyaçları sadece hedeflerine odaklanabilecekleri bir müfredat ve programla onlara sunulur.   YGS ve LYS-5 programlarımızda derslerin tamamı LYS sistemi üzerine uzmanlaşmış eğitmenlerle, sınavın püf noktalarına, soru avlama stratejilerine odaklanarak, üniversite yerleştirme hedefli olmak şartıyla işlenmektedir. Ayrıca lise 10.-11.-12. ve mezun gruplarda kendi içlerinde seviye sınıfları olmakta ve deneme sınavlarına göre gruplar yeniden düzenlenmektedir. LYS-5  gruplarımızın öğrenci sayısı minimum 16 kişi, maksimum 20 kişiden oluşmaktadır.

 

LYS-5 2012 – 2013 programlarımız toplamda 7 branştan oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla; İngilizce, Matematik, Din Kültürü, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe olarak ayrılmıştır. Lise 10, 11, 12 ve mezun gruplara yönelik ayrı ayrı gruplarımız açılmaktadır. Her sınıfın ders saat sayıları farklı olmakla birlikte ders başlangıç saatleri de okul çıkış saatlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca lise 10, 11, 12 ve mezun grupların kendi içerisinde seviye sınıfları olacaktır ve deneme sınav sonuçlarına göre yeniden düzenlenebilecektir. 

LYS-5 SORU BİÇİMLERİ

1.KELİME BİLGİSİ ( 5 SORU ) İsim (1 soru), Sıfat (1 soru), Zarf (1 soru), Fiil (1 soru) 
2.GRAMER (10 SORU) 
3.MULTIPLE CHOICE CLOZE TEST  (1 Paragraph-5 soru) Gramer+Kelime Bilgisi) 
4.VERİLEN CÜMLEYİ UYGUN ŞEKİLDE TAMAMLAYAN İFADEYİ BULMA (8 soru) 
5.TRANSLATION (ÇEVİRİ) İngilizceden Türkçeye (6 soru) Türkçeden İngilizceye (6 soru) 
6.PARAGRAPH (OKUMA ANLAMA)  - 5 PARAGRAPH (15 soru) 
7.VERİLEN CÜMLEYE ANLAMCA EN YAKIN CÜMLEYİ BULMA (5 soru) 
8.BOŞ BIRAKILAN YERE GETİRİLECEK CÜMLEYİ BULMA (5 soru)
9.VERİLEN DURUMDA SÖYLENMİŞ OLABİLECEK SÖZÜ BULMA (5 soru) 
10.KARŞILIKLI KONUŞMANIN BOŞ BIRAKILAN KISMINI TAMAMLAYAN İFADEYİ BULMA (5 soru) 
11.PARÇANIN ANLAM BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZAN CÜMLEYİ BULMA (5 soru)

Bu bağlamda değerlendirildiğinde sınavımız toplamda 80 sorudan,sınav süresi 120 dk. dan oluşmaktadır. Öğrencilerimizin bu başlıklara göre çalışma programlarını gözden geçirmeleri gereklidir.Daha detaylı bilgilendirilmek için lütfen eğitim danışmalarımızla görüşünüz.Şimdiden başarılar dileriz.