• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/%C3%87%C4%B1nar-English/273394669376022?sk=about&section=work
 

 

TEOG İngilizceTEOG  SINAVI  İNGİLİZCE  HAZIRLIK  PROGRAMI

A. TEOG sınavının içeriği nedir ?

1. Aşama : Önceden Seviye Tespit Sınavına alınmış öğrencilerin eksikleri başlangıç aşamasında giderilir. Amaç öğrencilerin İngilizce altyapılarını sağlamlaştırıp hepsini aynı dil seviyesine ulaştırmaktır. Bu aşamada aynı zamanda öğrencilerde genel sözcük dağarcığı oluşumu sağlanmış olur.

2. Aşama : Eşit dil düzeyine getirilmiş öğrencilere ikinci aşamada TEOG Sınav Terminolojisi kazandırılır. Amaç, öğrencilerin sınavdaki İngilizce Metin Okuma İnceleme ve sözcük bilgisi gerektiren diğer soru türlerini rahatlıkla yanıtlayabilmesidir.

3. Aşama : İngilizce Altyapı ve Sözcük Dağarcığı açısından yeterli donanıma ulaşmış olan öğrencilere programın üçüncü aşamasında metin okuma inceleme ve karşılıklı konuşmaları anlayıp eksik olanı bulma çalışması yaptırılır.

4. Aşama :  Bu son aşama tamamen test tekniklerini kazandırma ve öğrencilerin hızlı TEOG sınav sorusu çözme becerilerini geliştirmeye yönelikir. Bu süreçteki çalışmalarda birebir TEOG sınavları kullanılmaktadır.

B. Sınavda nasıl başarılı olunur ?

 1. Öncelikle programa minimum % 90 oranında devam gerekiyor. Konular arası ilintilendirme ve süreklilik açısında bu gerekli.
 2. Her ders günü bitimi öğrencilere iki tür bireysel çalışma veriliyor. Bunun birincisi öğrenilenleri pekiştirmeye yönelik. Burada amacımız kalıcı öğretimi sağlamak. İkinci aşama ön hazırlık çalışması. Bu çalışmayı yapmış olan her öğrenci derse hazır geliyor. Katılımı, dolayısıyla öğrenme yüksek oranda gerçekleşiyor. 

C. Çınar English Dil Okulu nasıl geçme garantisi verebiliyor ?

1. Öncelikle hazırlanmış olan program bilimsel. Doğası ve araçları itibariyle öğrenciyi aşama aşama sınava hazırlıyor. 
2. %90 devam ve bireysel iki tür çalışma her ders günü sıkı bir şekilde kontrol ediliyor. Programın bu temel gereklerini yerine getiren öğrenci zaten en iyi şekilde sınava hazırlanmış oluyor. 
3. Program süresince performansı sürekli gözlenen öğrencilerden sınıf geneli gerisine düşen öğrencilere istendik düzeye ulaşıncaya değin ücretsiz takviye veriliyor. 
4. Programın öğrencilere kazandırdığı artılardan bazıları İngilizce çalışma ve sözcük öğrenme teknikleri. Dünyadaki sayılı okulların kullanmakta olduğu bu yöntemlerle en üst düzey başarıya ulaşılıyor.

D. Başarının anahtarları sadece yukarıda sayılanlar mı ?

      Hayır. Her öğrenci ile tek tek ilgileniyoruz. Çünkü hepsi ayrı ayrı dünyalar. Eğitim koçlarımız ile birlikte hazırlanan bireysel çalışma programları sayesinde yeterince motive olmuş öğrencilerimiz zamanı verimli kullanarak sınava en iyi şekilde hazırlanıyor. 

      Bizler öğrencilerimizi yarış atı olarak görmüyoruz. Tüm bu çalışmalar yapılırken onların gerektiğinde gevşeyip eğlenmeleri de gerekli. Bu amaca hizmet eden çok iyi İngilizce oyunlar var. Bu oyunlar oynanırken öğrenci eğlenmekle kalmayıp aynı zamanda öğrendiği İngilizce dil yapılarının pratiğini yapıyor ve pasif sözcük dağarcığını aktive ederek öğrencilerimizin aktif kullanabildikleri sözcük sayılarını artırıyoruz.